Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Okurcalar

Obecné

Okurcalar je turistická oblast, která leží na půl cesty mezi Side a Alanyí na jižním pobřeží Turecka. Celou lokalitu omývají vody vyhřátého Středozemního moře. Letovisko se táhne spíše kolem pobřeží, směrem do vnitrozemí ubývá hotelová zástavba i nákupní možnosti. Hotely při pobřeží jsou zpravidla velmi luxusní, minimálně 4* s all inclusive a se službami na nejvyšší úrovni. Často nabízejí v rámci ubytování vlastní aquaparky s atrakcemi, proto jsou vhodné zejména pro rodiny s dětmi. Hotelové resorty disponují nádhernými a rozlehlými zahradami, které vybízejí k odpočinku ve stínu. Samozřejmostí jsou také vlastní hřiště a další sportoviště, která mají k dispozici téměř všechny hotely.

Pokud se půjdete projít po letovisku, vězte, že z procházky nepřijdete s prázdnou. Ve městě je velké nákupní centrum s obchody a obchůdky všeho druhu. Koupit tady můžete suvenýry, oblečení nebo potraviny. Pokud by v některých obchodech neakceptovali platební karty, pak si peníze bez problémů vyzvednete v některém z mnoha bankomatů v letovisku. Celková občanská vybavenost letoviska je velmi dobrá, mimo obchody a bankomaty jsou zde lékárny, půjčovny aut a mnoho restaurací.

I když vás letovisko Okurcalar překvapí spíše klidným charakterem, nudit se tady nebudou ani milovníci adrenalinu. Jen kousek od pobřeží je totiž vybudovaná dráha pro motokáry.

Co navštívit v okolí

Alanya – centrum a okolí

Blízkou Alanyi byste určitě neměli vynechat během dovolené v Okurcalar. Středověký hrad je jasnou dominantou celého okolí, vždyť celá pevnost čítá více než 150 hradních věží. Červená věž Kizil Kule je dalším majestátním prvkem celé oblasti. Ve věži má sídlo Muzeum etnografie, z ochozu je pak možné vidět letovisko Alanya jako na dlani. V jeskyni Damlatas vás mile překvapí zajímavá krápníková výzdoba. Za městem vyzývají k prohlédnutí a návštěvě pozoruhodné středověké hostince (odkazují až na dobu kolem 13. st.). Okolní příroda nabízí adrenalin v podobě sjíždění řeky nebo výletů do hor. Konkrétně hora Tahtali vyzývá k výletům, z lanovky je nádherný výhled na celou lokalitu.

Manavgat a Zelený kaňon

V horách nad letoviskem Manavgat (asi 4 km od městečka Side) se nachází přehradní nádrž známá jako Zelený kaňon. Z hor údolím protéká řeka skrz letovisko až do moře. Plavby z přehrady po řece jsou velmi oblíbeným cílem turistů. Během výletu je možné se koupat nebo řádit díky vodním sportům. Rozhodně doporučujeme urazit vzdálenost 33 km z Okurcalar a zúčastnit se skvělého výletu do turecké přírody.

Side

Side je jedinečné město, které umě snoubí antické památky, moderní město a nádherné pláže. Od Okurcalaru ho dělí cesta dlouhá pouhých 30 km. Byla by velká škoda nenavštívit místní amfiteátr nebo ruiny antických chrámů. Pokud vám během poznávání Side zbyde čas, určitě se vydejte na místní pláže s tmavě zlatým pískem.

Pamukkale

Bíle zbarvená jezírka uspořádaná kaskádovitě pod sebou zná z fotografií o Turecku snad každý. Tento „osmý div světa“ je údajně více než 15 000 let starý. I když cesta na Pamukkale je delší (kolem 330 km), rozhodně stojí za absolvování.

Kappadokia

Výlet do těchto končin je sice časově náročný, ale určitě se vyplatí (cesta je dlouhá kolem 475 km). Na ohromném území (až několik stovek kilometrů čtverečních) můžete vidět obydlí a křesťanské kostely vytesané do skal. Tyto skály vznikly zhruba před 30 milióny let vulkanickou činností. Z celé oblasti je nejznámější město Zelve, které se může pochlubit největší koncentrací těchto úkazů. Pěkný pohled na celé údolí se naskytne během letu balónem.

Pláže

Nevelké město Okurcalar lemuje celkem členité pobřeží. Pláže jsou tady spíše menší, písečné s četnými pruhy oblázků. Jen na západní straně letoviska jsou pláže o délce 1 km a 2 km. Pro komfortnější vstup do vody jsou tady místy vybudovaná mola. To jistě ocení zejména zdatní plavci. Pro ty méně zkušené nebo děti má pláž také výhody, a to jemný písek a díky oblázkům velmi čistou vodu. Vyhledavači adrenalinu určitě uspokojí i nabídka místních vodních center, projížďky na skútru apod. zde nejsou žádnou výjimkou.

Zájezdy do destinace Okurcalar

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

16.06. - 23.06.2020 13 031,5 Kč
14.07. - 21.07.2020 14 030,5 Kč
19.06. - 26.06.2020 13 195 Kč
07.06. - 14.06.2020 12 702,5 Kč
12.06. - 19.06.2020 12 969 Kč

Okurcalar - Všechny zájezdy

Okurcalar - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat