Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Side

Obecné

Historické město Side na jihu Turecka je jedním z nejnavštěvovanějších a nejoblíbenějších letovisek z celé země. Nachází se zhruba uprostřed cesty mezi Antalyí a Alanyí, k oběma městům vede trasa dlouhá kolem 65 km.

Side tvoří výběžek s přístavem a antickými památkami a pak z obou stran pláže, které omývá Středozemního moře. U pláží jsou vybudované zejména luxusní 4* a 5* hotely se službami, které uspokojí i velmi náročné klienty. Za městem navazuje na město Manavgat a nádhernou přírodu v okolí. Poblíž je přehradní nádrž Zelený kaňon s dokonale tyrkysovou vodou. Bývá častým cílem výletníků na Turecké riviéře.

Město disponuje nejen archeologickými nalezišti, ale i moderní zástavbou. V centru je možné najít velké množství barů, diskoték a restaurací. Jídlo si zde vybere opravdu každý, v nabídce je vše od klasické turecké gastronomie až po řetězce rychlého občerstvení. Pokud byste chtěli tip na skvělý podnik, kde se výborně najíte, pak zajděte poblíž přístavu na výběžek Side. Tady najdete Side Ocakbasi Restaurant, vynikající restauraci se spoustou grilovaných pokrmů. Potraviny nebo suvenýry můžete zakoupit v obchůdcích, kterých je po celém letovisku nepočítaně. Pokud budete potřebovat hotovost, zajistí vám ji některý z místních bankomatů.

Historie města Side sahá až do antického období, ze kterého pochází spousta památek. Ty jsou velmi blízko centra, a tak přímo vybízí k návštěvě. Nejvýznamnější stavbou je místní amfiteátr. Ten byl, na rozdíl od jiných amfiteátrů, vybudovaný do výšky. Dalšími významnými památkami jsou pozůstatky Afroditina a Apollónova chrámu nebo ruiny antických lázní. Zachovalé sloupoví rozhodně doporučujeme navštívit. Zajímavou památkou jsou také ruiny křesťanské baziliky.

Co navštívit v okolí

Alanya a okolí

Blízkou Alanyi byste určitě neměli vynechat během dovolené v Side. Středověký hrad je jasnou dominantou celého okolí, vždyť celá pevnost čítá více než 150 hradních věží. Červená věž, známá pod názvem Kizil Kule, je dalším majestátním prvkem celé oblasti. Ve věži má sídlo Muzeum etnografie, z ochozu je pak možné vidět letovisko Alanya jako na dlani. V jeskyni Damlatas vás mile překvapí zajímavá krápníková výzdoba.

Za městem vyzývají k prohlédnutí a návštěvě pozoruhodné středověké hostince (odkazují až na dobu kolem 13. st.). Okolní příroda nabízí adrenalin v podobě sjíždění řeky nebo výletů do hor. Konkrétně hora Tahtali vyzývá k výletům, z lanovky je nádherný výhled na celou lokalitu.

Antalya a Perge

Nedaleké město Antalya vás ohromí krásnou pláží a autentickým historickým centrem Kaleici s Hadriánovou bránou. Kamenné uličky plné obchůdků a restaurací vám učarují. Je zde velmi patrný vliv řecké kultury. Pro milovníky muzeí je tady vybudované Archeologické muzeum či Muzeum etnografie. Za hranicemi města leží antické město Perge ze 12. st. př. n. l.

Pamukkale

Bíle zbarvená jezírka uspořádaná kaskádovitě pod sebou zná z fotografií o Turecku snad každý. Tento „osmý div světa“ je údajně více než 15 000 let starý. I když cesta na Pamukkale ze Side je dlouhá (kolem 310 km), rozhodně stojí za absolvování.

Kappadokia

Výlet do těchto končin je sice velmi náročný na čas, ale určitě se vyplatí se sem vypravit (trasa je dlouhá kolem 475 km). Na ohromném území (až několik stovek kilometrů čtverečních) můžete vidět obydlí a křesťanské kostely vytesané do skal. Tyto skály vznikly zhruba před 30 milióny let vulkanickou činností. Pěkný pohled na celé údolí se vám naskytne během letu balónem.

Pláže

Několik kilometrů dlouhé pláže v Side nabízejí zábavu i odpočinek všem návštěvníkům letoviska. Plážový servis je zde naprostou samozřejmostí. Relaxovat můžete na lehátkách pod slunečníky, jež chrání před tureckým sluníčkem. Jemný písek tmavě zlaté barvy vyhovuje zejména malým dětem. Pozvolný vstup do vody ocení děti i méně zdatní dospělí. Milovníci zábavy a aktivního odpočinku uvítají široké spektrum vodních sportů, které jsou nabízené v místních centrech.

Zájezdy do destinace Side

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

24.06. - 01.07.2020 14 029 Kč
27.06. - 04.07.2020 14 939 Kč
19.08. - 26.08.2020 17 490 Kč
02.06. - 09.06.2020 14 190 Kč
03.06. - 10.06.2020 14 190 Kč

Side - Všechny zájezdy

Side - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat